Bio Dobré ghí, 220 ml

5,99€

  • Cena vo vernostných bodoch: 599
  • Kód produktu: DS 04
  • Vernostné body: 29
  • Dostupnosť: Skladom

Ghí je jedným z najvýznamnejších surovín indickej kuchyne už celé tisícročia. Väčšina z nás ho pozná pod menom topené maslo, od obyčajného masla sa však odlišuje  tým, že nepodlieha skaze a je možné ho uchovávať aj roky. Jeho výrobou sa  začalo z nutnosti. V miestnych klimatických  podmienkach Indie sa maslo rýchlo pokazilo, a keďže nebolo vyriešené jeho dlhodobé uchovávanie na chladnom mieste, do popredia sa dostala iniciatíva vytvoriť si taký produkt, ktorý je odolný voči skaze.


Vyvinula sa taká metóda výroby masla, ktorou sa zabezpečila eliminácia procesov vedúcich k skaze:  odstránili sa z nej všetky ľahko sa kaziace zložky, ktoré mali na svedomí jeho predčasný rozklad. Hlavné tajomstvo prípravy najzdravšieho a najčistejšieho masla  na svete spočíva v tom, že sa najprv privedie do varu, pričom stratí väčšinu svojej vlhkosti. Takisto sa z neho vylučuje aj mliečna bielkovina spolu s mliečnym cukrom. Bielkovina, tvoriaca bielu vrstvu, sa ponorí na spodok, na povrchu roztopeného masla sa objaví pena.  Po odstránení tak bielkovinovej vrstvy, ako peny na povrchu, ghí sa vyrába z tekutiny, ktorá medzi nimi ostáva.


Obyčajne sa za dobré maslo považuje maslo s 82% -ným obsahom tuku. Keď sa z neho odstránia zvyšné zložky, ktoré tvoria 18 %, dostaneme čisté maslo, ktorý obsahuje až  99, 6% tuku. Takémuto maslu sa hovorí maslový olej alebo maslový tuk, ktorý  pri 15 C môže byť uskladnený až 1-2,5 roky. Podľa indických skúseností  sa však uskladňuje aj dlhšiu dobu. Dokonca sa traduje, že čím je staršie, tým sa jeho liečivá sila znásobí. Keďže horí len pri 190 C (podľa iných zdrojov dokonca pri 250 C), nemusíme sa obávať, že zhorí alebo sa pripáli, aj na pečenie sa môže použiť viackrát.


Je jedným z najbohatších zdrojov vitamínu A (nevyhnutný pre zdravie zraku), obsahuje aj vitamín D (pomáha kostiam ), vitamín E (zodpovedá za zdravie  kože, vlasov a nechtov ), dokonca aj vitamín K (dôležitý faktor zrážania krvi, je nevyhnutný aj pri tvorbe bielkovín). Ďalej obsahuje antioxidanty, ktoré viažu nebezpečné voľné radikály v tele, aj esenciálne Omega- 3  a Omega- 6 mastné  kyseliny, ktoré znižujú hladinu tukov k krvi.


Topené maslo podporuje činnosť mozgu , podľa ayurvédy je ghí koordinátorom tela aj mysle.


Obsah: 220 ml

Zloženie: čistý maslový tuk, min. 99,3%

Vyrobené: z Českého masla


Napísať hodnotenie

Napísať hodnotenie

Poznámka: HTML kódy nebudú použité!
    Zlé           Dobré
Overovací kód

Zákazníci kúpili tiež

Dobré ghí darčekové balenie, 3 príchute

Ghí je čistý rastlinný tuk pripravený z masla, ale má iné vlastnosti než obyčajné maslo. Podľa aju..

4,99€

Ružová voda, 190 ml

Ružová voda známa svojou unikátnou chuťou je používaná hlavne pri príležitostiach, keď chceme do..

1,60€

Ashwa inhalačné kasule, 10 ks

Ashwa kapsule sú kombináciou olejov z černuchy siatej, eukalyptu, mäty piepornej a škorice. Ú..

3,85€

Regeneračný krém na chodidlá 75ml

Náš každodenný aktívny život si vyberá svoju daň aj na našich nohách. Antimikrobiálne a fungicídne..

5,86€ 6,90€