Akcia 3x Marhuľové jadrá horké 150g + 1x zadarmo

3x Marhuľové jadrá horké 150g + 1x zadarmo

7,47€ 9,96€
  • Cena vo vernostných bodoch: 249
  • Značka: ALTEVITA
  • Kód produktu: MJ01a
  • Vernostné body: 12
  • Dostupnosť: Skladom

Marhule sú všeobecne obľúbeným  a zdravým ovocím, zdraviu prospešné účinky ich jadier sú však oveľa menej známe. Na rozdiel od sladkých jadier marhúľ, pestovaných v záhradkách a ovocných sadoch, horké marhuľové jadrá pochádzajú z malých, kyslastých  marhúľ, ktoré rastú nadivoko. Po prekrojení  ovocia sa z nich vyberie kôstka, ktorá sa pred rozbitím najprv usuší, až potom sa dostaneme k horkému jadierku s charakteristickou mandľovou chuťou. 

 

Marhuľové jadrá dodávajú ľudskému organizmu veľa minerálnych látok, predovšetkým horčík a draslík, ktoré sú pre náš organizmus mimoriadne dôležité.  Ak obsah horčíka v krvi čo i len jeden deň poklesne, metabolizmus neprebehne tak, ako by mal. Dôsledkom toho býva nervozita, pokles energie a nedostatočná koncentrácia. Horčík je mimochodom základným elementom rastlinného farbiva chlorofylu. Draslík je látka, ktorá je mimoriadne dôležitá pre funkciu všetkých svalov a nervov v tele. Pomáha udržiavať aj rovnováhu zásad a kyselín v organizme.

 

Okrem nich majú horké jadierka  vysoký obsah kyseliny listovej (známej aj ako kyseliny folovej, či vitamínu B9). Pri  metabolizme sa uplatňuje v súčinnosti s vitamínom  B1, za pomoci ktorého  zabezpečuje rast buniek a krvotvorbu.  Je nevyhnutná pre látkovú premenu bielkovín, keďže stimuluje produkciu kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku, ktorá je potrebná pre rozklad bielkovín. 

 

Horké marhuľové jadrá sú však najvzácnejšie pre ich  zvýšenú obsah látky zvanej amygdalín (tiež nazývaný ako vitamín B17).Sladké marhuľové jadrá tento vitamín neobsahujú.

Účinky vitamínu B17 sa dlhodobejšie prízvukujú pri liečbe rakovinových ochorení. Horké jadierka marhúľ totiž obsahujú látky, s ktorými sa zdravý organizmus dokáže vyrovnať, ale  rakovinotvorné bunky pri kontakte s ním zanikajú. Marhuľové jadrá by sa nemali prehĺtať celé, mali by sa požuť. Ako prevencia by sa mali jadierka konzumovať v množstve 5-10 kusov denne, v prípade onkologických pacientov sa toto množstvo navýši na 30-50 kusov denne.

Napísať hodnotenie

Napísať hodnotenie

Poznámka: HTML kódy nebudú použité!
    Zlé           Dobré
Overovací kód

Zákazníci kúpili tiež

2x BIO MATCHA 100g + 1x zadarmo

Balenie BIO Matcha Tea Gourmet 100g Konzumácia čaju Matcha podporuje rovnomerné rozloženie energi..

31,84€ 51,26€

BLACK DETOX SMOOTHIE MIX 140g

Nová receptúra bez pridaného cukru a s vysokým podielom vlákniny. K základným pozitívnym vplyvom ..

11,90€

SAMAHAN 25 x 4g

Samahan má protizápalové účinky, pôsobí ako analgetikum, antipyretikum (pomáha znížiť  zvýšenú ..

9,40€ 9,90€

BIO CEJLONSKÁ ŠKORICA mletá 50g v koreničke

Ideálne na posyp Vašej kávičky či koláčiku. Pravá škorica cejlónska /Cinnamon zeylanicum - verum ..

2,49€ 3,50€